PRZEDSZKOLA

WARSZTATY CERAMICZNE

Z radością zapraszam grupy przedszkolne do uczestnictwa w warsztatach plastycznych, prowadzonych na terenie mojego gospodarstwa agroturystycznego oraz na koncerty, organizowane w Waszych placówkach.

1. Malowanie porcelanowych kubków farbami do porcelany. Dzieci będą, przy naszej aktywnej pomocy, malować kubki w ulubione motywy: domki misie, kwiatki… Tematów do wyboru jest mnóstwo! Po wykonaniu, prace zostaną wypalone w piekarniku w temperaturze 150°C. Czas, w którym będą one wypalane, poświęcimy na zabawy w ogrodzie, ognisko z pieczeniem kiełbasek, spotkania z naszymi zwierzętami. Serwować będziemy również napoje i watę cukrową. Ten typ warsztatów wymaga jednej wizyty w naszym obiekcie. Celem nadrzędnym jest tu umożliwienie dzieciom zabrania do domu skończonej pracy bezpośrednio po zajęciach.

2. Zajęcia z wykorzystaniem profesjonalnego pieca do wypalania ceramiki, pozwalającego wypalać glinę w temperaturze około 1000°C.

3. Zajęcia oparte o wykorzystanie gliny samoutwardzalnej.

W wypadku obu tych zajęć zapraszamy do nas dzieci z dwiema wizytami. Podczas pierwszej z nich dzieci będą pracowały z gliną, tworząc z niej proste kształty – figurki zwierząt, drzewka albo księżyc!. Następnie my zajmiemy się wypaleniem prac czy dbaniem o właściwy sposób suszenia gliny samoutwardzalnej, która potrzebuje na to 24 godzin. Po wypaleniu bądź wyschnięciu, podczas kolejnej wizyty, dzieci będą malować swoje dzieła farbami akrylowymi.

ndugu.png
miś.jpg

Po zakończonych zajęciach dziecko otrzyma pomalowany przez siebie kubek lub przedmiot z gliny w osobnym, dedykowanym pudełeczku, chroniącym jego dzieło przed uszkodzeniem.

 

W wypadku większych grup możliwa jest rotacja – część dzieci lepi w glinie, podczas gdy inna grupa bawi się przy ognisku. Potem grupy zamieniają się miejscami. Pozwala to na przyjazd grup nawet kilkudziesięcioosobowych.

Koszt trzygodzinnych zajęć, w wypadku formuły jednodniowej, to 95 złotych od dziecka. W wypadku formuły dwóch wizyt - druga wizyta w cenie około 50% pierwszej - co daje 140 złotych za dwie wizyty. W tej sumie mieści się zapewnienie materiałów do pracy – gliny lub kubka, farb, narzędzi do formowania gliny, wypalenia prac, opieka artystyczna podczas pracy, organizacja ogniska, zapewnienie kiełbasek oraz napojów dla uczestników zajęć. Rozliczenie w oparciu o fakturę.

 

KONCERT WIOSENNO-WIELKANOCNY

Zapraszam do organizacji wiosennego koncertu dla dzieci. Wypełnią go piosenki, opowiadające o szukaniu wielkanocnych pisanek w ogrodzie, o baziach, o króliku, o tym jak Mama piecze mazurka, ale i o Wróżce Zębuszce! Proste, łatwe do nauczenia się teksty, chwytliwe, ale nie infantylne melodie, profesjonalne wykonanie w oparciu o moje własne nagłośnienie. Na scenie pojawi się mnóstwo instrumentów. Dzieciaki uwielbiają autorskie piosenki, składające się na koncert i chętnie je śpiewają. Podczas koncertu dużo z nimi rozmawiam, opowiadając różne historie, zachęcając do dołączenia do mnie na scenie i grupowego śpiewania do mikrofonu! Dzieci są aktywnymi uczestnikami koncertu, a nie tylko publicznością.

 

Koszt koncertu w Waszym przedszkolu to 800 złotych. Ta suma zawiera koszty  dojazdu, zapewnienia profesjonalnego nagłośnienia oraz artystycznego wykonania koncertu, który trwa godzinę. Rozliczenie w oparciu o fakturę.

BAJLECZKI PANA GUZIKA - książka i audiobook.

 

Monika Kubiak jest autorką terapeutycznych "Bajleczek Pana Guzika" czyli bajeczek dla dzieci, które dobrze jest czytać z mamą i tatą a wydanych w formie książeczki i jako audiobook. Oto, jak autorka przedstawia Bajleczki: to zbiór opowiadań w którym każdy znajdzie coś dla siebie zarówno dzieci jak i dorośli. W bajkach zetkniemy się z emocjami: smutkiem i radością. Dowiem się jak ważna jest przyjaźń. Przybliżam również świat dziecka z autyzmem i świat dziewczynki poruszającej się na wózeczku. Dowiecie się dlaczego warto spełniać marzenia. Mój pomysł zrealizowałam wraz z mężem Wojtkiem Kubiakiem, muzykiem, który do każdej bajki napisał, krótke jednozwrotkowe piosenki. Na zakończenie każdej bajeczki zadaję pytanie, na które poszukamy odpowiedzi wraz z dzieckiem. Zachęcam do zapoznania się z moim pomysłem wejścia w świat dziecka, który wzmacnia kontakt pomiędzy dzieckiem, a rodzicem, buduje poczucie własnej wartości i uczy otwartości.

okładka book Bajleczki.png

Posłuchajcie fragmentu audiobooka

- bajleczka pod tytułem Muzyka

Audiobook - MuzykaBajleczki Pan Guzika
00:00 / 07:12

Posłuchajcie króciutkiej piosenki
do Bajleczki pod tytułem Muzyka

Piosenka do BajleczkiBajleczki Pana Guzika
00:00 / 00:21

Przedszkola i szkoły zainteresowane

zakupem większej ilości Bajeczek,

prosimy o kontakt odnośnie ceny zakupu:

sklep@kubiakart.com lub telefonicznie

Posłuchajcie piosenki Wróżka Zębuszka

Wróżka Zębuszka muz. i sł. Wojtek Kubiak

Wszelkie prawa do tekstu, obrazów i muzyki zastrzeżone.
®Monika Kubiak2019, ®Wojtek Kubiak2019