top of page

KONCERTY
DLA WOJSKA

Koncert profilaktyki uzależnień
PUKAJĄC DO NIEBA BRAM


Od ponad czternastu lat gram koncerty profilaktyki uzależnień PUKAJĄC DO NIEBA BRAM. Mam ich na koncie ponad 500, posiadam policyjny certyfikat akcji Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

 

Na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej, wiele z nich zagrałem w klubach i w jednostkach wojskowych. 

W programie koncertu pojawiają się piosenki tragicznie zmarłych artystów – niejednokrotnie wciąż idoli młodych ludzi. Jednak wyjątkowej autentyczności moim koncertom dodaje fakt, że gram głównie własne piosenki, które młodzi ludzie znają z radia i telewizji (piosenki mojego autorstwa pojawiały się między innymi w serialach telewizyjnych „Magda M.” i „Dziki” oraz w większości stacji radiowych).

 

Koncerty pod hasłem Pukając do Nieba Bram stanowią nie tylko komentarz do opisywanych przeze mnie zagrożeń (narkotyki, dopalacze, alkohol, zachowania destrukcyjne), ale przede wszystkim, wskazują jasną ścieżkę. Jestem przekonany, że przekaz pozytywny działa o wiele lepiej, mocniej, jako że ludzie podświadomie poszukują pozytywnych wzorców. Koncerty spotykają się z żywą reakcją publiczności, a rozmowy z kadrą dowodzą, jak bardzo są potrzebne. 

Koncert "PATRIOTYZM NA ROCKOWO”
- pod patronatem
Biura Programu Niepodległa


W historii światowej muzyki rockowej mnóstwo jest artystów, którzy swoimi piosenkami wyrażali patriotyzm – nie tylko miłość do Ojczyzny, ale również ideę „małych Ojczyzn” czyli patriotyzmu lokalnego. Elektryczne instrumenty doskonale nadają się do tworzenia podniosłych rockowych hymnów, które potem zaczynają żyć swoim życiem, śpiewane przez publiczność na wielkich rockowych festiwalach, często daleko od miejsc, w których powstały. Również w Polsce wiele mamy przykładów takiej twórczości. Grywam dlatego zarówno światowe hity, takie jak Sweet Home Alabama zespołu Lynyrd Skynyrd - wyznanie miłości do "małej Ojczyzny" - stanu Alabama, z którego pochodzi zespół, jak i patriotyczne piosenki Chłopców z Placu Broni, czy Czerwonych Gitar. Gram również swoje utwory. Doskonałym przykładem mojej życiowej filozofii jest napisana przeze mnie ostatnio piosenka pod tytułem: Polsko (po prostu spójrz mi w oczy).     Została ona zrealizowana w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wraz z piosenkami, których możecie Państwo posłuchać na tej stronie.

stypendium MKiDN.jpg

PIOSENKI DIALOGU

Muzyka walczy z hejtem 


Muzyka jest, szczególnie dla młodych ludzi, najsilniejszych nośnikiem i zarodnikiem idei. Dlatego uważam, że dotarcie do młodzieży z przesłaniem odrzucenia hejtu - powino odbyć się w formie koncertu. Posiadam konieczne doświadczenie w dotarciu do młodej publiczności w mundurach. Mottem moich koncertów jest napisana przeze mnie piosenka JESTEM WOLNY. 

Program koncertu "Piosenki Dialogu" wypełniają piosenki z całego świata, będące "wyciągnięciem ręki" - do bliskich, do obcych, do innych. Koncert jest również rodzajem warsztatu poczucia własnej wartości - to bowiem z jego braku bierze się, w największym stopniu, agresja. Dodatkowej autentyczności dodaje fakt, że podczas koncertu gram dużo własnych piosenek, wspominając również swoją drogę życiową.

REFERENCJE

 

Wśród jednostek wojskowych w których grałem moje koncerty są m.in.: Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej Mińsk Mazowiecki, 11 Pułk Artylerii Węgorzewo, 3 Rejonowa Baza Logistyczna Kraków, 1 Brygada Logistyczna Bydgoszcz, 3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej Sochaczew, 16 batalion dowodzenia/ 16 Dywizji Zmechanizowanej Elbląg, 11 batalion dowodzenia/ 11 Dywizji Kawalerii Pancernej Żagań, 6 batalion dowodzenia/ 6 Brygady Powietrzno-Desantowej, Kraków, 12 batalion dowodzenia/ 12 Dywizji Zmechanizowanej Szczecin, 10 Brygada Logistyczna Opole, 4 batalion inżynieryjny Głogów, 1 Brygada Logistyczna Bydgoszcz, Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo, 22 Baza Lotnictwa Taktycznego Malbork, 41 Baza Lotnictwa Szkolnego Dęblin, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej Ustka, Oddział Żandarmerii Wojskowej Żagań. 

Koncert TEN PIĘKNY LISTOPAD - z okazji rocznicy odzyskania niepodległości


Radosna rocznica odzyskania niepodległości najpiękniej może być fetowana muzyką! Na program koncertu składają się przeboje ostatnich 103 lat. To składająca się z kilkunastu piosenek podróż - od lat dwudziestych do współczesności.

 

Obok piosenek wojskowych pojawią się również szlagiery - w interesujących, współczesnych aranżacjach. A więc: Miłość Ci wszystko wybaczy Hanki Ordonówny, Zimny Drań (z repertuaru Mieczysława Fogga i Eugeniusza Bodo), Hymn zespołu Luxtorpeda, Moja i Twoja Nadzieja grupy HEY, ale także Wojenko, Wojenko, Marsz Lotników, Marsz Wojsk Lądowych czy nieśmiertelny Biały Krzyż zespołu Czerwone Gitary. 

Okolicznościowy koncert podczas ŚWIĘTA LUB JUBILEUSZU JEDNOSTKI, BRYGADY, DYWIZJI.


Program przygotowywany we współpracy z Sekcją Wychowawczą. W programie koncertu znajdą się piosenki i wiersze korespondujące ze Świętem. Jako historyk sztuki i muzyk mam obycie w kulturze i historii pozwalające sprostać temu zadaniu. 

 

KONCERT KOLĘDOWY


W okresie około świątecznym zapraszam do zamówienia koncertu kolędowego, Wypełniaja go kolędy, ale również pastorałki oraz piosenki z kręgu muzyki popularnej, nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia. 

KONCERT PIKNIKOWO-KLUBOWY


Jestem autorem ponad 350 piosenek. Mam na koncie kilka tysięcy solowych koncertów z towarzyszeniem gitar, banjo i ukulele. Grywam również tzw. covery, najlepiej czuję się jednak we własnym repertuarze. Jestem również doskonałym konferansjerem. 

Zapraszam do zamówienia koncertu.
Może on być zrealizowany w jednej z wybranych przez Państwa, wersji wykonawczej:
Koncert solowy, wokal i gitara oraz tzw. looper.
Koncert w duecie, z drugim gitarzystą.
Koncert w trio, z basistą i perkusjonalistą.
Koncert w kwartecie, z drugim gitarzystą, basistą i perkusjonalistą.

Kontakt w sprawie ustalenia terminów, kosztów i warunków technicznych

tel.: 519 144 349

e-mail: koncerty@wojtekkubiak.com

MOJA DROGA ARTYSTYCZNA 

Jestem współzałożycielem zespołu MAFIA, liderem CHOCOLATE SPOON. Jako muzyk mam na koncie między innymi trasę koncertową dla Canal+, wspólną trasę koncertową z sir Bobem Geldof’em, koncert na festiwalu w Jarocinie, kilka tysięcy solowych koncertów w Polsce, Włoszech, Niemczech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii. Moje piosenki pojawiają się w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych oraz stacjach telewizyjnych. Jestem autorem ponad trzystu pięćdziesięciu piosenek, członkiem zwyczajnym ZAiKS i STOART. Wydałem pięć płyt. 

 

W 2020 roku zostałem uhonorowany stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za autorski projekt "Cud Nadwiślański".

Teledysk do piosenki Polsko (po prostu spójrz mi w oczy)

bottom of page