top of page
WK9.jpg

O MNIE

Na scenie muzycznej jestem obecny od początku lat 80. 

Byłem współzałożycielem legendarnej grupy rockowej Mafia, ale to mój własny zespół Chocolate Spoon pomógł mi w doskonaleniu umiejętności pisania tekstów. Z Chocolate Spoon wydałem trzy albumy, na których znalazły się moje piosenki. Wydałem również trzy płyty solowe.

Supportowałem Boba Geldofa podczas jego trasy koncertowej po Polsce, wystąpiłem na legendarnym Jarocin Festiwal, wyruszyłem w trasę koncertową Canal+. Przez prawie dwadzieścia lat byłem nieustannie w trasie, odwiedzając większość krajów europejskich, grając niezliczoną ilość koncertów, głównie jako artysta solowy.

Moje piosenki pojawiły się na ścieżkach dźwiękowych do bardzo popularnych seriali filmowych: Magda M. w TVN i Dziki w Telewizji Polsat.

Jestem również historykiem sztuki i zawodowym copywriterem, z ogromnym doświadczeniem, które zdobyłem podczas lat pracy w agencjach sieciowych, m.in. Grey, DMB&B i J.Walter Thompson. To naprawdę pomaga mi teraz w pisaniu tekstów, które spełniają oczekiwania zamawiających. 

 

Mam w swoim portfolio ponad 350 piosenek, prowadzę też Warsztaty Piosenkarskie poświęcone nauczaniu tej niełatwej sztuki. Jestem członkiem ZAiKS i STOART.

Szczęśliwie żonaty z Moniką, co nadaje pisanym przeze mnie piosenkom miłosnym wyjątkową autentyczność. To, moim zdaniem, najlepsza rekomendacja.

Hey Ho - Kubiak feat. Rozmus

muzyka i słowa Wojtek Kubiak

aranżacja i nagranie Rafał Rozmus

bottom of page