top of page

DOM DZIENNEGO POBYTU
dla osób we wczesnym stadium ALZHEIMERA
i po UDARZE

ZAPISY JUŻ TRWAJĄ!

OD 17 WRZEŚNIA RUSZA

20220323_140806 (1).jpg

DOM DZIENNEGO POBYTU będzie czynny od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00.

 

ARTETERAPIA

 

Uczestnicy będą uczestniczyć, tak czynnie, jak to dla nich możliwe, w prowadzonych przez nas zajęciach, wśród których znajdą się:

Choreoterapia z wykorzystaniem chusty Klanza – stymulująca pobudzanie motoryki dużej.

Muzykoterapia, obejmująca warsztaty wokalne, wspólne pisanie tekstów do piosenek.

Zajęcia plastyczne: ceramika (posiadamy profesjonalny piec do wypalana ceramiki), malowanie porcelany, malowanie kredkami i pastelami.


Biblioterapia oraz słowotwórstwo (rozwijanie i podtrzymywanie funkcji poznawczych).

Zajęcia kulinarne.

Spacery terapeutyczne.

W ciepłe, pogodne dni, od wiosny do jesieni, część zajęć odbywać się będzie na dworze, w naszym pięknym ogrodzie.

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ

Monika Kubiak jest dyplomowanym logopedą, z wieloletnią praktyką pracy z osobami wymagającymi poważnej korekty wymowy, również z afazją.

 

POSIŁKI

 

Kuchnia domowa, przygotowana na miejscu: śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek (owoce, ciasto), napoje, kawa, herbata, woda mineralna.

Śniadanie serwowane o 09:00

Obiad podawany o 13:00

Podwieczorek o 15:30

Osoby towarzyszące mogą jednorazowo wziąć udział w zajęciach w charakterze obserwatorów, wykupując również w tym dniu posiłki. Koszt wizyty dla obserwatora to 70 PLN.

WARUNKI KWALIFIKACJI

Przyjmujemy osoby we wczesnym stadium Alzheimera i po udarze. Zajęcia dla obu grup będą odbywać się oddzielnie.

 

Do uczestnictwa w naszych zajęciach kwalifikują się osoby chodzące.

Nie podajemy uczestnikom leków (wszystkie leki uczestnicy zajęć przyjmują przed przyjściem)

tel.png

LUB ZADZWOŃ

CENNIK

Koszt uczestnictwa w codziennych warsztatach  arteterapeutycznych, wraz z posiłkami, to 150 PLN dziennie. Koszt miesięczny mnoży się przez ilość dni w danym miesiącu, w których prowadzone będą zajęcia.

Płatność za cały miesiąc z góry, do 1 dnia każdego miesiąca. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest terminowe uregulowanie płatności. W przypadku choroby lub nieobecności uczestnika nastąpi zwrot 50% opłaty za dni nieobecności. Przed przystąpieniem do pierwszych zajęć zastanie podpisana umowa pomiędzy podmiotem prowadzącym Dom Dziennego Pobytu i osobą opłacającą udział uczestnika w zajęciach. Uczestnik również złoży swój podpis na umowie, potwierdzając swoją zgodę. W umowie zostaną określone warunki odbioru uczestników po zajęciach.

Firma Monika Kubiak logopeda i arteterapeuta zastrzega sobie prawo do definitywnego wykluczenia z uczestnictwa w zajęciach pacjentów konfliktowych - w każdym terminie. W takim wypadku nastąpi zwrot  75% sumy liczonej wg ilości dni pozostałych do końca miesiąca,

Przy płatności za pół roku z góry oferujemy 5% rabatu, przy płatności za cały rok oferujemy 10% rabatu. Warunki odstąpienia od umowy w tych wypadkach zostaną określone indywidualnie.

DOFINANSOWANIE

Instytucje samorządowe, zainteresowane współpracą z nami i dofinansowaniem mieszkańcom swojej gminy czy powiatu uczestnictwa w zajęciach w naszym Domu Dziennego Pobytu, prosimy o kontakt, celem ustalenia technicznych i  finansowych warunków wspólnych działań.

bottom of page